Pozivate se na predavanje "Healing in dentistry" koje će održati dr.Raimond N.B. van Duinen ( Hague, Nizozemska) u srijedu 19.11. u 11 sati u predavaonici, Gundulićeva 5.

RAIMOND N.B. VAN DUINEN

Dr. Raimond N.B. van Duinen je rođen 5.12. 1957. u Amersfoort-u,  Nizozemska. Diplomu doktora dentalne medicine stekao je na Stomatološkom fakultetu u Amsterdamu (ACTA). Od 1987.  radi u privatnoj praksi u Hagu, Nizozemska i bavi se biomimetičkom stomatologijom. Akademski stupanj doktora znanosti stekao je 2005. u Zavodu za karijesologiju Stomatološkog fakulteta u Amsterdamu (ACTA) (Prof. J. M. ten Cate) gdje je radio kao znanstveni istraživač u dijelu radnog vremena (Prof. C.Davidson). Aktivno je sudjelovao u organizaciji prvog Kongresa o Stakleno jonomernim cementima u Amsterdamu 1992. godine (pozvani predavači: Prof Carel L. Davidson (predsjedavajući), Dr. John McLean, Dr. Graham Mount  and Dr. Raimond van Duinen). Tijekom 2001-2004 rukovodi EU projektom (800.000 Eur) koji se bavio ponašanjem stakleno jonomernih cemenata nakon grijanja. Projekt je  proveden u Stomatološkom fakultetu u Amsterdamu (ACTA), Nizozemska (Prof. Carel Davidson i Prof. Albert Feilzer), u Stomatološkom fakultetu Queens Mary, London, Velika Britanija (Prof. Robert Hill i Dr.Richard Billington) i u Sveučilištu Gent, Belgija (Prof.Richard Verbeeck). Od 2005. radi kao istraživač i predavač u suradnji sa različitim europskim sveučilištima (Queens Mary, London; Warwick medical school, Coventry, Velika Britanija; Sveučilište u Zagrebu, Hrvatska) i tvrtkama poput 3M Espe i GC. Mnogi rezultati njegovih istraživanja objavljeni su u najpoznatijim međunarodnim časopisima. Godine 2013. osniva European Board of Biomimetic Dentistry sa svrhom daljnjeg mulidiciplinarnog znanstvenog i stručnog razvoja biomimetičkih dentalnih materijala. Također, 2014 god. sudjeluje u EU projektu (300.000 Eur) koji se bavi poboljšanjem mineralizirajućeg potencijala staklenih jonomera i mogućnošću liječenja tvrdih dentalnih tkiva (Queens Mary, London; Warwick medical school, Coventry, Velika Britanija)

Tijekom posljednjih pet godina, uspostavlja i produbljuje suradnju sa djelatnicima Zavoda za dječju i preventivnu stomatologiju Stomatološkog fakulteta u Zagrebu na razvoju mineralizirajućih biomimetičkih restorativnih materijala.

Mirko Moguljak
Objavljeno: 5. 11. 2014. u 08:29
Popis obavijesti