USKORO NAJVEĆI SAJAM STIPENDIJA U HRVATSKOJ
Sajam stipendija 2008. će predstaviti više od 75 stipendija za studij u Hrvatskoj i inozemstvu

Institut za razvoj obrazovanja organizira najveći Sajam stipendija u Hrvatskoj u srijedu, 22. listopada 2008. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, od 10 do 18 sati. Sajam stipendija 2008. je jedinstven događaj od nacionalnog značaja na kojem će se na jednom mjestu predstaviti više od 75 stipendija i drugih oblika financijske potpore dostupnih hrvatskim građanima za visoko obrazovanje u Hrvatskoj i inozemstvu. Na Sajmu će sudjelovati 30 uglednih hrvatskih i inozemnih institucija čiji će predstavnici pružati sve potrebne informacije o stipendijama i odgovarati na upite posjetitelja. Program Sajma stipendija 2008. i popis izlagača dostupni su na www.stipendije.info.

Sajam stipendija koji Institut za razvoj obrazovanja organizira već četvrtu godinu za redom jedinstven je i najposjećeniji događaj ove vrste u Hrvatskoj na kojem se očekuje više od 6000 posjetitelja. Glavni cilj Sajma stipendija je promicanje važnosti stipendija za povećanje pristupa visokom obrazovanju. Stipendije imaju ključnu ulogu u uklanjanju financijskih prepreka u visokom obrazovanju te izravno utječu na povećanje broja visokoobrazovanih. Na taj način stipendije pripomažu daljnjem gospodarskom razvoju Hrvatske te stvaranju društva temeljenog na znanju.

Na Sajmu sudjeluje 30 uglednih hrvatskih i inozemnih institucija među kojima su hrvatska i inozemna visoka učilišta, predstavnici javne uprave, strana veleposlanstva i strani kulturni centri, te predstavnici brojnih hrvatskih i inozemnih tvrtki, zaklada, agencija i nevladinih udruga.

Detaljan program Sajma stipendija 2008. i popis izlagača dostupni su na službenim internetskim stranicama Sajma www.stipendije.info, koji ujedno predstavlja i prvi hrvatski internetski portal o stipendijama.

Sponzor Sajma stipendija 2008. je Zagrebačka banka d.d. (Zlatni sponzor), glavni partner je Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu a pokrovitelji su Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa Republike Hrvatske, Rektorski zbor visokih učilišta Republike Hrvatske i Hrvatska gospodarska komora. Medijski pokrovitelji su Večernji list, Radio 101 i T-portal. Partneri u promociji su studentske organizacije fakulteta Sveučilišta u Zagrebu BEST, CroMSIC, e-STUDENT, Hrvatska studentska asocijacija, IEEE i Klub studenata sociologije Diskrepancija.

Institut za razvoj obrazovanja /
Institute for the Development of Education