U tijeku su prijave za mobilnost studenata, nastavnika i ne-nastavnog osoblja u trajanju do 6 mjeseci u sklopu projekta Basileus (http://www.basileus.ugent.be/index.asp). Stipendije su u iznosu od 1000€ za preddiplomski i diplomski studij, 1500€ za doktorski, 1800€ za poslijedoktorsko usavršavanje te 2500€ za akademsko osoblje. Iz projekta se pokrivaju i troškovi puta i zdravstvenog osiguranja, a u određenim slučajevima i troškove školarina. Zainteresirani se mogu prijaviti za boravak na partnerskim sveučilištima u jugoistočnoj Europi. To su: Sveučilište Fan S. Noli (Korča), Sveučilište u Skadru, Sveučilište u Sarajevu, Sveučilište Sv. Kiril i Metod (Skopje), Sveučilište Sv. Kliment Ohridski (Bitola), South East European University (Tetovo), Sveučilište u Prištini, Sveučilište u Crnoj Gori (Podgorica), Sveučilište u Beogradu, Sveučilište u Kragujevcu, Sveučilište u Nišu i Sveučilište u Novom Sadu.

Rok za prijavu je 1. listopada 2008, a više informacija o projektu i postupku prijave možete pronaći na web stranicama projekta.

Tomislav Čohar
Objavljeno: 20. 9. 2008. u 14:31