Obavještavaju se  studenti koji studiraju na nekom od studija s podudarnim programom studiju stomatologije, a koji žele nastaviti  studij  na Stomatološkom fakultetu u Zagrebu da  prijave za prijelaz završavaju s 20. rujna 2008. u Tajništvu u Petrinjskoj 34. Podudarnost nastavnih planova i programa postoji na sveučilišnom diplomskom studiju medicine, farmacije i veterine.

Ukupan broj studenata koji mogu prijeći s drugih fakulteta određuje dekan  ovisno o  popunjenosti kapaciteta i opravdanosti zahtjeva.

Detalje pročitajte klikom na Više...

OBAVIJEST O PRIJELAZU STUDENATA DRUGIH VISOKIH UČILIŠTA NA STOMATOLOŠKI FAKULTET SVEUČILIŠTA U ZAGREBU U AKAD. 2008./09. GODINI

Studenti s drugih stomatoloških i srodnih fakulteta mogu prijeći ako postoji podudarnost nastavnih planova i programa za stjecanje stručnog zvanja doktor stomatologije. Podudarnost nastavnih planova i programa postoji na sveučilišnom diplomskom studiju medicine, farmacije i veterine.

Odluku o pravu prijelaza donosi dekan u skladu sa Zakonom, Statutom i uvjetima navedenim u ovom Pravilniku.

Ukupan broj studenata koji mogu prijeći s drugih fakulteta određuje dekan u ovisno o popunjenosti kapaciteta i opravdanosti zahtjeva.

Opći uvjet za prijelaz studenata s drugih srodnih fakulteta je da student ima položene ispite i zadovoljene uvjete za upis u višu nastavnu godinu na visokom učilištu s kojeg prelazi.

Ako više kandidata od broja utvrđenog odlukom iz članka 70. Pravilnika o sveučilišnom diplomskom studiju, ispunjava uvjete, prednosti imaju kandidati koji su postigli bolji uspjeh na studiju na visokom učilištu s kojeg prelaze.

Zahtjevu za prijelaz studenata prilaže se:

• a) indeks
  • b) potvrda o upisu s prijepisom ocjena,
  • c) potvrda visokog učilišta s kojeg prelazi da student ispunjava uvjete za upis u višu nastavnu godinu
  • d) domovnica, a za strane državljane preslika putovnice s preslikom rješenja o privremenom boravku
  • e student koji prelazi s visokog učilišta iz inozemstva, pored originalnih dokumenata, mora dostaviti i ovjeren prijevod tih dokumenata, a također i ovjereni prijevod nastavnog programa visokog učilišta s kojeg prelazi (curriculum studiorum).
  • f) drugi dokumenti koji potvrđuju opravdanost zahtjeva za prijelaz

Zahtjevi za prijelaz podnose se Tajništvu Stomatološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Petrinjska 34, osobno ili preporučeno poštom najkasnije do 20. rujna 2008. godine. Nepravovremeni i nepotpuni zahtjevi neće se razmatrati.

Senka Meštrović
Objavljeno: 13. 9. 2008. u 18:38