"TEMPOROMANDIBULARNI poremećaji...

U izdanju Medicinske naklade iz Zagreba objavljen je hrvatski prijevod 5. izdanja udžbenika "Management of Temporomandibular Disorders and Occlusion" autora Jeffrey. P. Okesona.

"Udžbenik Temporomandibularni poremećaji i okluzija, jedan je od vodećih tekstova u svijetu iz područja dodiplomske i poslijediplomske edukacije stomatologa, posebno iz kolegija Gnatologija, odnosno Okluzija i Temporomandibularni poremećaji, u novom bolonjskom sustavu nastave. Na Stomatološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu uvršten je u program obvezne literature već od 1998. god., te su dijelovi nastavnih jedinica, uz dozvolu autora JP Okesona, bili korišteni kao nastavni materijal.
Izbor ovog udžbenika rezultat je dugogodišnjeg stručnog, nastavnog i znanstvenog iskustva, komunikacija i razmjena ideja sa stručnjacima srodnih stomatoloških i medicinskih disciplina, ali je uvijek u centru bila briga za pacijenta i pokušaj da mu se pomogne na najbolji i najkvalitetniji način. Stoga želim zahvaliti i svim suradnicima koji su na bilo koji način involvirani u ovaj projekt."

Iz predgovora 1. hrvatskom izdanju

Stručna urednica hrvatskog izdanja