Natječaj za potpore u financiranju znanstvenih istraživanja za 2023. godinu

Poštovani,

otvoren je Natječaj za potpore znanstvenim i umjetničkim istraživanjima u 2023. godini na Sveučilištu u Zagrebu. U privitku se nalaze obrazac za prijavu, upute i kriterije za evaluaciju. Za potpore se mogu natjecati i prošlogodišnji projekti s aktualnim planom financiranja koji su uspješno proveli projekte i utrošili financijska sredstva prema planu, projekti i voditelji koji se nisu pridržavali predloženog plana biti će isključeni.

U Prijavnom obrascu, tablica B, odjeljak B.2. - PODACI ZA EVALUACIJU SURADNIKA, potrebno je upisati radove istraživačke skupine objavljene od 01.01.2018 u citatnoj bazi WOSCC. Uz svaki rad je potrebno navesti Q časopisa (ako ne postoji za godinu u kojoj je rad objavljen, tada navesti Q časopisa iz godine najbliže onoj u kojoj je rad objavljen). Radove skupine u popisu treba grupirati prema Q kategoriji. Radove koji nisu izvorni znanstveni radovi i koji nisu kategorizirani prema Q vrijednostima ne treba navoditi.

Svaki znanstveno-nastavni djelatnik može sudjelovati u samo jednom istraživanju i mora imati otvoren profil na Google Scholaru.

Istraživačku skupinu mora činiti najmanje tri istraživača, a najviše 8.

Završene prijave poslati na:prodznan@sfzg.hr i dekanat@sfzg.hr i predati u tiskanom obliku potpisano od svih članova istraživačke skupine u Ured dekana do petka 2. lipnja 2023. do 14.00 sati.

Napomena: sve cijene koje pišu u kunama odnose se na euro

Prijavni obrazac

Upute za popunjavanje obrasca