Poštovana kolegice/kolega,

Pozivamo Vas na predavanje prof.dr.sc. Fusun Ozer sa Stomatološkog fakulteta UPenn u Philadelphiji, SAD koje će održati u ponedjeljak 24. rujna 2018. godine od 11 do 12h u predavaonici Gundulićeve 5.
Naslov Predavanja: Adhesive Bonding Agents in Clinical Dentistry

Veselimo se Vašem dolasku!

CV -professor Fusun Ozer DDS, PhD

Dr. Ozer je izvanredna profesorica restorativne stomatologije na Stomatološkom fakultetu UPenni. Ona ima široku znanstvenu pozadinu baziranu na adhezivnoj stomatologiji i stručnim znanjem u istraživačkim područjima prianjanja i razvoju više biološki stabilnih ljepila na površinu dentina. Njezini temeljni istraživački interesi usredotočeni su na određivanje doprinosa matričnih metaloproteinaza (MMPs) na enzimsku razgradnju smola i pokušavajući spriječiti njihovu aktivnost upotrebom vlastitih inhibitora peptida izvedenih iz MMP 8 i 9. Jedan od njezinih nedavnih istraživačkih projekata uključuje procjenu utjecaja bakterija na proces degradacije  smole i što se može učiniti kako bi se smanjila bakterijska adhezija na marginama restauracija s kompozitima. Radila je na toliko kolaborativnih projekata s nacionalnim i međunarodnim istraživačima iz različitih institucija i objavila velik broj recenziranih radova na području stomatoloških materijala, a osobito u adhezivnim materijalima.

Objavljeno: 17. 9. 2018. u 08:02