Acta stomatologica Croatica (ASCRO) je znanstveno-stručni časopis koji je počeo izlaziti davne 1966. godine. Od tada pa do danas njegovi nakladnici su Stomatološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatsko stomatološko društvo Hrvatskoga liječničkog zbora. Istaknimo da je u proteklih 50 godina tiskano dvjesto redovitih sveščića, a tu su i tri dodatka. Časopis je međunarodno indeksiran i dodijeljena mu je oznaka DOI. Tako se redovito na CrossChecku mogu pratiti eventualni plagijarizmi, čime se nastoji postići izvornost objavljenih rezultata. Specifičnosti ASCRO-a su dvojezičnost u punom tekstu, međunarodnaprepoznatljivost, otvoreni pristup i tradicija zasnovana na čvrstim temeljima.

Obilježavanje 50. godišnjice kontinuiranog izlaženja časopisa Acta stomatologica Croatica biti će u četvrtak 21. travnja u 13.0h u velikoj dvorani Hrvatskoga liječničkog zbora.

Više informacija možete pronaći ovdje

Mirko Moguljak
Objavljeno: 9. 4. 2016. u 17:24