Studenti s drugih stomatoloških i srodnih fakulteta mogu prijeći na Sveučilište u Zagrebu, Stomatološki fakultet ako postoji podudarnost nastavnih planova i programa za stjecanje stručnog zvanja doktor dentalne medicine.

Podudarnost nastavnih planova i programa postoji na integriranom preddiplomskom i diplomskom sveučilišnom studiju medicine, farmaceutsko-biokemijskom i veterinarskom studiju.

Odluku o pravu prijelaza donosi dekan u skladu sa Zakonom, Statutom i uvjetima navedenim u Pravilniku o studiju Stomatološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Ukupan broj studenata koji mogu prijeći s drugih fakulteta određuje dekan ovisno o popunjenosti kapaciteta i opravdanosti zahtjeva.

Opći uvjeti  za prijelaz studenata s drugih srodnih fakulteta je da student ima:

• položene obvezne ispite na državnoj maturi (hrvatski, matematika, strani jezik)  na višoj A razini i  položen izborni predmet (fizika ili biologija ili kemija)
  • položene ispite i zadovoljene uvjete za upis u višu nastavnu godinu na visokom učilištu s kojeg prelazi
  • za kandidate koji nemaju položeni  test psihomotoričkih sposobnosti naknadno će se organizirati provjera

Ako više kandidata od broja utvrđenog odlukom iz članka 40. Pravilnika o studiju Stomatološkog fakulteta, ispunjava uvjete, prednost imaju kandidati koji su postigli bolji uspjeh na studiju na visokom učilištu s kojeg prelaze.

Zahtjevu za prijelaz studenata prilaže se:
-indeks

-potvrda o upisu s prijepisom i prosjekom ocjena,

-potvrde o državnoj maturi više A razine i odgovarajućeg izbornog predmeta

-potvrda matičnog učilišta s kojeg prelazi da student ispunjava uvjete za upis u višu nastavnu godinu

-nastavni program matičnog učilišta s kojeg prelazi (curriculum studiorum)

-domovnica, a za strane državljane preslika putovnice s preslikom rješenja o privremenom boravku

-student koji prelazi s visokog učilišta iz inozemstva, pored originalnih dokumenata, mora dostaviti i ovjeren prijevod tih dokumenata i ovjereni prijevod nastavnog programa matičnog učilišta s kojeg prelazi (curriculum studiorum) kao i rješenje o priznavanju razdoblja studija, i drugi dokumenti koji potvrđuju opravdanost zahtjeva za prijelaz prema članku 42. Pravilnika o studiju Stomatološkog fakulteta

Zahtjevi za prijelaz podnose se Tajništvu Stomatološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, 10000 Zagreb, Petrinjska 34, osobno ili preporučeno poštom zaključno do 10. rujna 2015. godine.
Nepravovremeni i nepotpuni zahtjevi neće se razmatrati.

Popis prijelaznika u akademskoj godini 2015./16.

1. Tin Mikuš
2. Simone Gilli